KONST / Litografier / Färglitografier 12756532

nr 1275 6532

Leopold Fare

(1926-1996), Sverige

Färglitografier, 2 st, Leopold Fare (1926-1996), Sverige. Landskap, signerade. EA-upplaga (Épreuve d’artiste), HC-upplaga (hors de commerce), 36-upplaga. Motivet: 44x54 cm

Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 16 september 2019
kl 20:25:14

10/9 00:29:34 1      Vinnande bud

Leopold Fare

Läs mer om Leopold Fare