KONST / Litografier / Färglitografi 13058045

nr 1305 8045

Vera Nilsson

(1888-1979), Sverige

Färglitografi, Vera Nilsson (1888-1979), Sverige. Signerad, numrerad 243/360, , figur. Motivet: 57x42 cm

Vera Nilsson, svensk målare född i Jönköping 1888, död 1979.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 3 februari 2020
kl 20:46:15

3/2 20:26:30 1      Vinnande bud

Vera Nilsson

Läs mer om Vera Nilsson