KONST / Litografier / Färglitografi 11391213
*
nr 1139 1213
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Färglitografi, Sven Lidberg (1929-2009), 100/150, tre damer på bryggan, bladets mått: 29x23
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2017
kl 18:38:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/10 10:42:58
1
600 kr
23/10 18:11:57
2
Vinnande bud
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Sven Lidberg
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Läs mer om Sven Lidberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sven lidberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tre damer på bryggan
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:01
-
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:03
-
2019 Färglitografi
Birgit Broms (1924-2008), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:13
-
5208 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:53
-
5207 Färglitografi
Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:34
-
5212 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, EA upp..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:07
*
Sven Lidberg
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Sven Lidberg
nr 1139 1213
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Färglitografi, Sven Lidberg (1929-2009), 100/150, tre damer på bryggan, bladets mått: 29x23
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/10 10:42:58 | 1 | 600 kr |
23/10 18:11:57 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
23 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, Albin Amelin, MÃ¥rten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Sven Lidberg
Sven Lidberg, svensk mÃ¥lare född 1929 i Stockholm, död 2009.Läs mer om Sven Lidberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sven lidberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tre damer på bryggan
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:01 -
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:03 -
2019 Färglitografi
Birgit Broms (1924-2008), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:13
-
5208 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:53 -
5207 Färglitografi
Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:34 -
5212 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, EA upp..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:07