KONST / Litografier / Färglitografi 12752082

nr 1275 2082

Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige

Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Trosaån, vinter. Signerad, numrerad 3/300. Motivet: 29x40

Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 16 september 2019
kl 18:43:52

Reinhold Ljunggren

Läs mer om Reinhold Ljunggren