KONST / Litografier / Färglitografi 12846447

nr 1284 6447

Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige

Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 37/350, Visby ringmur. Motivet: 28x39 cm

Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 28 oktober 2019
kl 19:56:08

21/10 21:50:33 1      100 kr
27/10 11:28:32 2      Vinnande bud

Reinhold Ljunggren

Läs mer om Reinhold Ljunggren