KONST / Litografier / Färglitografi 12865081

nr 1286 5081

Pierre Olofsson

(1921-1996), Sverige

Färglitografi, Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, numrerad 1/50. Motivet: 27x42 cm

Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.

måndag 4 november 2019
kl 18:56:47

Pierre Olofsson

Läs mer om Pierre Olofsson