bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 12342057



*

nr 1234 2057


Peter Dahl

(1934-2019), Sverige


Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), Sverige. "Fredman Epistlar med Bilder av Peter Dahl", löst blad, signerat, bladets mått: 62x45


Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.

Följerätt

Ja

Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2019
kl 20:52:51



  • Konstnär/Designer

Peter Dahl

Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.

Läs mer om Peter Dahl
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad löst blad peter dahl signerat svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 4002 Färglitografi
    Alfred De Dreux (efter). Hästar, "Giaffar", 1800-t..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    18 november kl 18:23
  • 2484 Färglitografi
    Curt Sjöberg (1911-1987), Sverige. Signerad, numre..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    18 november kl 20:39
  • 2169 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. "Natt i Da..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    18 november kl 18:23
  • 2167 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    18 november kl 18:21
  • 1249 Färglitografi
    Ralston Crawford (1906-1978), USA. "SS le Grasse"...//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    18 november kl 19:26
  • 8224 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    18 november kl 18:43




Ladda ner broschyr