KONST / Litografier / Färglitografi 12868380

nr 1286 8380

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Färglitografi, Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, numrerad 48/110, , bakgård. Motivet: 48x68 cm

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

100 kr - 500 kr

måndag 4 november 2019
kl 18:27:38

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman