KONST / Litografier / Färglitografi 12847154

nr 1284 7154

Olle Bonniér

(1925-2016), Sverige

Färglitografi, Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numrerad 39/180. Motivet: 76x56,5 cm

Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.

Utrop:

700 kr

Såld:

450 kr

måndag 28 oktober 2019
kl 19:11:06

Olle Bonniér

Läs mer om Olle Bonniér