KONST / Litografier / Färglitografi 13036079

nr 1303 6079

Nisse Zetterberg

(1910-1986), Sverige

Färglitografi, 2 st, Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. 360 upplaga, Signerad. Motivet: 46x36 respektive 31x42 cm

Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

500 kr

måndag 27 januari 2020
kl 19:20:59

Nisse Zetterberg

Läs mer om Nisse Zetterberg