KONST / Litografier / Färglitografi 13037072

nr 1303 7072

Färglitografi

Nilsson & Knall, Nybroplan. Signerad, numrerad 54/360. Motivet: 46x60cm

Utrop:

500 kr

Såld:

450 kr

måndag 27 januari 2020
kl 20:54:20

Nils Nilsson Skum (1872–1951)
Svensk konstnör. Föddes 1872 i en tältkåta på Ciuruduottar.