KONST / Litografier / Färglitografi 12343028

nr 1234 3028

Nils Kölare

(1930-2007), Sverige

Färglitografi, Nils Kölare (1930-2007), Sverige. Signerad, numrerad 62/155. Motivet: 46x37 cm

Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 11 februari 2019
kl 20:23:14

Nils Kölare

Läs mer om Nils Kölare