KONST / Litografier / Färglitografi 12308001

nr 1230 8001

Nils Artur Nilsson

(1906-1992), Sverige

Färglitografi, Nils Artur Nilsson, Kåkbrinken. Signerad, numrerad 173/360. Motivet: 45x56 cm

Nils Artur Nilsson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1992.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 21 januari 2019
kl 18:59:51

  • Tema
  • 21 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Nils Artur Nilsson

Läs mer om Nils Artur Nilsson