KONST / Litografier / Färglitografi 14099309

nr 1409 9309

Matias Välinen

(1939-2013), Sverige

Färglitografi, Gamla Spårvagnshallarna, Stockholm. Signerad, numrerad 14/20. Bildmått: 36x41, yttermått inklusive ram: 52x56 cm

Matias Välinen, finländsk bildkonstnär född 1939 i Jyväskylä, Finland, död i Sköndal, Stockholm 2013 .

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 2 augusti 2021
kl 18:58:52

Matias Välinen

Läs mer om Matias Välinen