bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 11031453



*

nr 1103 1453


Marika Lang

(f. 1961), Sverige


Färglitografi, Marika Lang (f. 1961), Köksinteriör, 151/180, motivet: 41x58


Marika Lang, född 1961 i Göteborg, svensk målare, grafiker och illustratör.

Följerätt

Ja

Utrop:

800 kr

Såld:

2.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 24 april 2017
kl 19:54:37


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/4 11:27:34 1      800 kr
23/4 21:46:10 2      350 kr
23/4 21:46:10 1      400 kr (Budbetjänt)
23/4 21:46:48 2      450 kr
23/4 21:46:48 1      500 kr (Budbetjänt)
24/4 15:49:27 3      600 kr
24/4 15:49:27 1      700 kr (Budbetjänt)
24/4 18:12:52 4      1.000 kr
24/4 18:42:09 5      1.000 kr
24/4 18:42:09 4      1.000 kr (Budbetjänt)
24/4 18:52:50 1      1.100 kr
24/4 19:12:39 5      1.200 kr
24/4 19:18:44 4      1.300 kr
24/4 19:26:27 4      1.600 kr
24/4 19:32:28 6      1.400 kr
24/4 19:32:28 4      1.500 kr (Budbetjänt)
24/4 19:33:08 6      1.600 kr
24/4 19:33:08 4      1.600 kr (Budbetjänt)
24/4 19:34:50 6      1.700 kr
24/4 19:45:53 6      1.900 kr
24/4 19:47:52 1      2.000 kr
24/4 19:49:38 6      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Marika Lang

Marika Lang, född 1961 i Göteborg, svensk målare, grafiker och illustratör.

Läs mer om Marika Lang
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik köksinteriör litografi litografier litografiskt blad marika lang svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 2001 Färglitografi
    Bengt Åberg (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    23 mars kl 18:09
  • 2010 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    23 mars kl 20:31
  • 2007 Färglitografi
    Corneille (1922-2010), Belgien. Kvinna och fågel. ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    23 mars kl 19:16




Ladda ner broschyr