bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 11031453



*

nr 1103 1453


Marika Lang

(f. 1961), Sverige


Färglitografi, Marika Lang (f. 1961), Köksinteriör, 151/180, motivet: 41x58


Marika Lang, född 1961 i Göteborg, svensk målare, grafiker och illustratör.

Följerätt

Ja

Utrop:

800 kr

Såld:

2.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 24 april 2017
kl 19:54:37


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/4 11:27:34 1      800 kr
23/4 21:46:10 2      350 kr
23/4 21:46:10 1      400 kr (Budbetjänt)
23/4 21:46:48 2      450 kr
23/4 21:46:48 1      500 kr (Budbetjänt)
24/4 15:49:27 3      600 kr
24/4 15:49:27 1      700 kr (Budbetjänt)
24/4 18:12:52 4      1.000 kr
24/4 18:42:09 5      1.000 kr
24/4 18:42:09 4      1.000 kr (Budbetjänt)
24/4 18:52:50 1      1.100 kr
24/4 19:12:39 5      1.200 kr
24/4 19:18:44 4      1.300 kr
24/4 19:26:27 4      1.600 kr
24/4 19:32:28 6      1.400 kr
24/4 19:32:28 4      1.500 kr (Budbetjänt)
24/4 19:33:08 6      1.600 kr
24/4 19:33:08 4      1.600 kr (Budbetjänt)
24/4 19:34:50 6      1.700 kr
24/4 19:45:53 6      1.900 kr
24/4 19:47:52 1      2.000 kr
24/4 19:49:38 6      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Marika Lang

Marika Lang, född 1961 i Göteborg, svensk målare, grafiker och illustratör.

Läs mer om Marika Lang
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik köksinteriör litografi litografier litografiskt blad marika lang svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 9595 Färglitografi
    2 st, Christina Knall (f. 1947), Sverige. Signerad..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 sept kl 20:40
  • 9386 Färglitografi
    2 st, Christine Gunnarsson-Göhlner (f. 1957), Sver..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 sept kl 19:07
  • 9366 Färglitografi
    2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Son..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 sept kl 18:54
  • 9377 Färglitografi
    3 st, Margareta Wilk (1921-2000), Sverige. Signera..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 sept kl 19:58
  • 9343 Färglitografi
    Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Södermalm. ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 sept kl 19:42
  • 9189 Färglitografi
    Albert Johansson (1926-1998), Sverige. 1976,54/260..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 sept kl 19:40




Ladda ner broschyr