KONST / Litografier / Färglitografi 12261039

nr 1226 1039

Marie-Louise Ekman

(f. 1944), Sverige

Färglitografi, Marie-Louise Ekman (f. 1944), Sverige. "Liggande figurer och skuggor". Signerad, daterad -16, numrerad 59/90. Bladets mått: 52,5x43 cm. Skänkt till auktionen av konstnären genom stadsbrud Cissi Elwin

Utrop:

5.000 kr

Såld:

4.200 kr

torsdag 18 oktober 2018
kl 18:00:00

     1.500 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
     1.800 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
     2.600 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
     2.800 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)

  • Tema
  • 18 okt

Stadsbrudskåren

Läs mer om Stadsbrudskåren

Marie-Louise Ekman

Läs mer om Marie-Louise Ekman