bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 11031282



*

nr 1103 1282


Maria Helena Vieira da Silva

(1908-1992), Frankrike


Färglitografi, Maria Helena Vieira da Silva (1908-1992), 102/200, bladets mått: 52x59


Konditionsrapport: löst blad

Maria Helena Vieira da Silva, svensk bildkonstnär född 1908 i Lissabon, död 1992 i Paris.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 24 april 2017
kl 20:35:31


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/4 19:13:41 1      600 kr
23/4 21:37:25 2      800 kr
24/4 18:02:40 3      1.000 kr
24/4 20:09:02 4      1.000 kr
24/4 20:09:02 3      1.000 kr (Budbetjänt)
24/4 20:10:20 4      1.200 kr
24/4 20:25:25 5      1.300 kr
24/4 20:25:34 6      1.400 kr
24/4 20:28:15 7      1.500 kr
24/4 20:30:31 6      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Maria Helena Vieira da Silva

Maria Helena Vieira da Silva, svensk bildkonstnär född 1908 i Lissabon, död 1992 i Paris.

Läs mer om Maria Helena Vieira da Silva
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad
  • 1187 Färglitografi
    2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 november kl 19:44
  • 1516 Färglitografi
    2 st. Signerad, numrerad 180 upplaga. Motivet: 60x..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 november kl 18:09
  • 1443 Färglitografi
    Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Signerad, n..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 november kl 20:42
  • 1662 Färglitografi
    Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, n..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 november kl 20:21
  • 8504 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 november kl 18:09
  • 1661 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 november kl 18:15




Ladda ner broschyr