KONST / Litografier / Färglitografi 12847011

nr 1284 7011

Lowell Nesbitt

(1933-1993), USA

Färglitografi, Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör. Signerad, daterad 1972 AP. Motivet: 45x62 cm

Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 28 oktober 2019
kl 20:37:12

Lowell Nesbitt

Läs mer om Lowell Nesbitt