KONST / Litografier / Färglitografi 13252001

nr 1325 2001

Lowell Nesbitt

(1933-1993), USA

Färglitografi, Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör. AP-upplaga. Signerad, daterad 1972, oramat löst blad, 53,5x70,5 cm

Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 11 maj 2020
kl 20:54:57

Lowell Nesbitt

Läs mer om Lowell Nesbitt