KONST / Litografier / Färglitografi 13272513

nr 1327 2513

Lowell Nesbitt

(1933-1993), USA

Färglitografi, Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 30/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm

Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.

Utrop:

300 kr

Såld:

200 kr

måndag 18 maj 2020
kl 19:43:01

Lowell Nesbitt

Läs mer om Lowell Nesbitt