bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 9309553



*

nr 930 9553


Lennart Jirlow

(f. 1936), Sverige


Färglitografi, Lennart Jirlow (f. 1936), 278/385, Restauranginteriör, motivet: 38 x 46


Lennart Jirlow, född 1936 i Stockholm, svensk konstnär.

Följerätt

Ja

Utrop:

3.000 kr

Såld:

7.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 december 2014
kl 19:57:56


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/12 17:26:48 1      2.800 kr
14/12 21:35:33 2      2.800 kr
14/12 21:35:33 1      2.800 kr (Budbetjänt)
14/12 21:36:21 2      3.000 kr
14/12 21:38:17 1      3.600 kr
15/12 09:06:28 1      3.800 kr
15/12 19:08:20 3      5.400 kr
15/12 19:09:29 1      4.600 kr
15/12 19:09:29 3      4.800 kr (Budbetjänt)
15/12 19:10:14 1      5.400 kr
15/12 19:10:15 3      5.400 kr (Budbetjänt)
15/12 19:11:41 1      5.800 kr
15/12 19:15:31 3      6.000 kr
15/12 19:19:30 1      6.400 kr
15/12 19:21:03 3      6.400 kr
15/12 19:21:03 1      6.400 kr (Budbetjänt)
15/12 19:23:57 3      6.800 kr
15/12 19:24:42 1      7.000 kr
15/12 19:27:53 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Lennart Jirlow

Lennart Jirlow, född 1936 i Stockholm, svensk konstnär.

Läs mer om Lennart Jirlow
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart jirlow litografi litografier litografiskt blad restauranginteriör svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 7343 Färglitografi
    Albin Amelin (1902-1975), Sverige. PT, signerad. H..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 sept kl 19:25
  • 6378 Färglitografi
    Anders Palmér (f. 1958), Sverige. Landskap med hus..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 sept kl 18:15
  • 6377 Färglitografi
    Anders Palmér (f. 1958), Sverige. Landskap med hus..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 sept kl 18:13




Ladda ner broschyr