KONST / Litografier / Färglitografi 12455499

nr 1245 5499

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 2/40. Motivet: 27x66 cm

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

600 kr

Såld:

200 kr

måndag 1 april 2019
kl 19:12:38

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman