KONST / Litografier / Färglitografi 13038097

nr 1303 8097

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad. Motivet: 23x19cm

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

600 kr

Såld:

900 kr

måndag 27 januari 2020
kl 18:33:54

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman