KONST / Litografier / Färglitografi 12769336

nr 1276 9336

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Seglats. Signerad, numrerad 14/15. Motivet: 42x65 cm

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.700 kr

måndag 23 september 2019
kl 19:47:38

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman