KONST / Litografier / Färglitografi 12455489

nr 1245 5489

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Hus, signerad, EA-upplaga. Motivet: 39x65 cm

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 1 april 2019
kl 18:02:00

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman
Lis Husberg (f. 1920)