KONST / Litografier / Färglitografi 12455494

nr 1245 5494

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Flicka. Signerad, numrerad 82/360. Motivet: 89x63 cm

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 1 april 2019
kl 18:11:46

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman