KONST / Litografier / Färglitografi 12455488

nr 1245 5488

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Flicka med papegoja. Signerad, numrerad 11/40. Motivet: 36x64 cm

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 1 april 2019
kl 18:01:02

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman