KONST / Litografier / Färglitografi 12455482

nr 1245 5482

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Eskimå, signerad. EA-upplaga. Motivet: 40x57

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

800 kr

Såld:

400 kr

måndag 1 april 2019
kl 19:00:13

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman