bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 8157090



*

nr 815 7090


Katarina Grette

(f. 1943), Sverige


Färglitografi , Katarina Grette (f. 1943), 255/300, motivets mått: 53x44


Katarina Grette, född 1943, svensk målare.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 mars 2013
kl 20:13:33


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/3 20:08:28 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Katarina Grette

Katarina Grette, född 1943, svensk målare.

Läs mer om Katarina Grette
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik katarina grette litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 3041 Färglitografi
    2 st, Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Signerad..//
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 feb kl 20:16
  • 3018 Färglitografi
    Anders Palmér (f. 1958), Sverige. Signerad, numrer..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 feb kl 18:06
  • 2001 Färglitografi
    Bengt Åberg (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 36 dagar
    23 mars kl 18:09
  • 2010 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 36 dagar
    23 mars kl 20:31
  • 3174 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 feb kl 20:08
  • 3496 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 feb kl 18:15




Ladda ner broschyr