bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 8157090



*

nr 815 7090


Katarina Grette

(f. 1943), Sverige


Färglitografi , Katarina Grette (f. 1943), 255/300, motivets mått: 53x44


Katarina Grette, född 1943, svensk målare.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 mars 2013
kl 20:13:33


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/3 20:08:28 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Katarina Grette

Katarina Grette, född 1943, svensk målare.

Läs mer om Katarina Grette
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik katarina grette litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 5381 Färglitografi
    Erik Dietman (1937-2002), Sverige. Signerad, numre..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:52
  • 6071 Färglitografi
    Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numr..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:08
  • 5171 Färglitografi
    Jordi Bota (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:47
  • 6084 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrera..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:32
  • 5413 Färglitografi
    Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör "A & BCD..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:26
  • 5411 Färglitografi
    Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör. AP-uppl..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:18




Ladda ner broschyr