KONST / Litografier / Färglitografi 12455207

nr 1245 5207

Karl Höglund

(f. 1940), Sverige

Färglitografi, Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 100/290. Motivet: 40x29 cm

Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 1 april 2019
kl 19:44:15

Karl Höglund

Läs mer om Karl Höglund