KONST / Litografier / Färglitografi 12988249

nr 1298 8249

Karl Axel Pehrson

(1921-2005), Sverige

Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. "Insectifera". Signerad, numrerad 49/120, daterad -68. Motivet: 40x54 ca

Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 16 december 2019
kl 19:38:01

Karl Axel Pehrson

Läs mer om Karl Axel Pehrson