bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 10974044



*

nr 1097 4044


Henri Goetz

(1909-1989), Frankrike


Färglitografi, Henri Goetz, 55/60, motivet: 35x50


Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 mars 2017
kl 19:43:27


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/3 19:38:27 1      Vinnande bud



  • Tema
  • 20 mar

Grafik

På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...



Läs mer om Grafik

  • Konstnär/Designer

Henri Goetz

Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.

Läs mer om Henri Goetz
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik henri goetz litografi litografier litografiskt blad
  • 3041 Färglitografi
    2 st, Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Signerad..//
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 feb kl 20:16
  • 3018 Färglitografi
    Anders Palmér (f. 1958), Sverige. Signerad, numrer..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 feb kl 18:06
  • 2001 Färglitografi
    Bengt Åberg (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 36 dagar
    23 mars kl 18:09
  • 2010 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 36 dagar
    23 mars kl 20:31
  • 3174 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 feb kl 20:08
  • 3496 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 feb kl 18:15




Ladda ner broschyr