bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 10974044



*

nr 1097 4044


Henri Goetz

(1909-1989), Frankrike


Färglitografi, Henri Goetz, 55/60, motivet: 35x50


Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 mars 2017
kl 19:43:27


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/3 19:38:27 1      Vinnande bud



  • Tema
  • 20 mar

Grafik

På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...



Läs mer om Grafik

  • Konstnär/Designer

Henri Goetz

Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.

Läs mer om Henri Goetz
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik henri goetz litografi litografier litografiskt blad
  • 5381 Färglitografi
    Erik Dietman (1937-2002), Sverige. Signerad, numre..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:52
  • 6071 Färglitografi
    Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numr..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:08
  • 5171 Färglitografi
    Jordi Bota (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:47
  • 6084 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrera..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:32
  • 5413 Färglitografi
    Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör "A & BCD..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:26
  • 5411 Färglitografi
    Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör. AP-uppl..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:18




Ladda ner broschyr