KONST / Litografier / Färglitografi 12689301

nr 1268 9301

Hans Viksten

(1926-1987), Sverige

Färglitografi, Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Signerad, daterad 76,82/310 "Drömgångaren". Motivet: 43x55 cm

Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.

Utrop:

500 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 12 augusti 2019
kl 20:53:49

Hans Viksten

Läs mer om Hans Viksten