KONST / Litografier / Färglitografi 12261006

nr 1226 1006

Franco Costa

(f. 1934), Italien

Färglitografi, Franco Costa (f. 1934), Italien. "Ready about", segelbåtar. Signerad, numrerad 62/250, färglitografi. Motivet: 80x60 cm. Skänkt till auktionen av stadsbrud Meg Tiveus

Franco Costa, född 1934, italiensk målare,

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.800 kr

torsdag 18 oktober 2018
kl 18:00:00

     150 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
     600 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
     900 kr  BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)

  • Tema
  • 18 okt

Stadsbrudskåren

Läs mer om Stadsbrudskåren

Franco Costa

Läs mer om Franco Costa