bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 9603066



*

nr 960 3066


Evy Låås

(1923-1999), Sverige


Färglitografi, Evy Låås (1923-1999), 46/275, trädgård, motivet: 33x38


Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 maj 2015
kl 18:24:02


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/5 20:57:17 1      100 kr
8/5 11:11:48 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Evy Låås

Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.

Läs mer om Evy Låås
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trädgård
  • 1016 Färglitografi
    Ann-Marie Lamm (1917-1993), Sverige. Motiv från Sl..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en månad
    29 juni kl 18:34
  • 1083 Färglitografi
    Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en månad
    29 juni kl 20:53
  • 1029 Färglitografi
    Astrid Setterwall-Ångström (1895-1982), Sverige. S..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en månad
    29 juni kl 19:51
  • 7145 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    8 juni kl 18:17
  • 7049 Färglitografi
    Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Stockho..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    8 juni kl 19:17
  • 6356 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Östermalmsh..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    8 juni kl 18:44




Ladda ner broschyr