bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 9603066



*

nr 960 3066


Evy Låås

(1923-1999), Sverige


Färglitografi, Evy Låås (1923-1999), 46/275, trädgård, motivet: 33x38


Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 maj 2015
kl 18:24:02


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/5 20:57:17 1      100 kr
8/5 11:11:48 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Evy Låås

Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.

Läs mer om Evy Låås
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trädgård
  • 8319 Färglitografi
    2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerad...//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    28 oktober kl 18:40
  • 8180 Färglitografi
    2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. EA-upplaga ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    28 oktober kl 20:47
  • 7138 Färglitografi
    2 st. Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Numrerade o..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    28 oktober kl 19:29
  • 8179 Färglitografi
    Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Slussen, PT. ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    28 oktober kl 19:03
  • 7192 Färglitografi
    Arvid Widerberg (1904-1998), Sverige. Drottninghol..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    28 oktober kl 18:49
  • 8188 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    28 oktober kl 19:37




Ladda ner broschyr