KONST / Litografier / Färglitografi 12847158

nr 1284 7158

Evert Taube

(1890-1976), Sverige

Färglitografi, Evert Taube (1890-1976), Sverige. Argentina. Signerad, daterad -71, numrerad 87/195. Motivet: 37x47 cm

Evert Taube, svensk konstnär född 1890 i Göteborg, död 1976 i Stockholm.

Utrop:

700 kr

Såld:

500 kr

måndag 28 oktober 2019
kl 19:31:32

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Evert Taube

Läs mer om Evert Taube