KONST / Litografier / Färglitografi 12847158

nr 1284 7158

Evert Taube

(1890-1976), Sverige

Färglitografi, Evert Taube (1890-1976), Sverige. Argentina. Signerad, daterad -71, numrerad 87/195. Motivet: 37x47 cm

Evert Taube, svensk konstnär född 1890 i Göteborg, död 1976 i Stockholm.

Utrop:

700 kr

Såld:

500 kr

måndag 28 oktober 2019
kl 19:31:32

Evert Taube

Läs mer om Evert Taube