KONST / Litografier / Färglitografi 12847175

nr 1284 7175

Esaias Thorén

(1901-1981), Sverige

Färglitografi, Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Två kvinnor. Signerad, daterad -55, numrerad 67/260. Motivet: 49x38 cm

Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.

Utrop:

700 kr

Såld:

400 kr

måndag 28 oktober 2019
kl 20:55:19

Esaias Thorén

Läs mer om Esaias Thorén