KONST / Litografier / Färglitografi 12847175

nr 1284 7175

Esaias Thorén

(1901-1981), Sverige

Färglitografi, Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Två kvinnor. Signerad, daterad -55, numrerad 67/260. Motivet: 49x38 cm

Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.

Utrop:

700 kr

Såld:

400 kr

måndag 28 oktober 2019
kl 20:55:19

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Esaias Thorén

Läs mer om Esaias Thorén