KONST / Litografier / Färglitografi 11709022
*
nr 1170 9022
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Signerad och numrerad 46/360, motivet: 45x55 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 mars 2018
kl 18:56:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/3 18:43:18
1
Vinnande bud
- Tema
19 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar jolin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 18:17
-
2026 Färglitografi
3 st, Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:28
-
3105 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Sydländsk kus..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:28
-
4182 Färglitografi
Anders Österlin (1926-2011), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 19:56
-
2038 Färglitografi
Antoni Tà pies (1923-2012), Spanien. "A effacé", ko..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 19:26
-
2079 Färglitografi
Avo Keerend (1920-2012), Estland. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:46
*
Einar Jolin
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Läs mer om Grafik
nr 1170 9022
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Signerad och numrerad 46/360, motivet: 45x55 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/3 18:43:18 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
19 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar jolin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 18:17 -
2026 Färglitografi
3 st, Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:28 -
3105 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Sydländsk kus..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:28
-
4182 Färglitografi
Anders Österlin (1926-2011), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 19:56 -
2038 Färglitografi
Antoni Tà pies (1923-2012), Spanien. "A effacé", ko..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 19:26 -
2079 Färglitografi
Avo Keerend (1920-2012), Estland. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:46