KONST / Litografier / Färglitografi 12847143

nr 1284 7143

Bengt Lindström

(1925-2008), Sverige

Färglitografi, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. "Hérakéles". Signerad, numrerad 181/200. Motivet: 32x23cm

Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.

Utrop:

700 kr

Såld:

600 kr

måndag 28 oktober 2019
kl 20:54:43

Bengt Lindström

Läs mer om Bengt Lindström