KONST / Litografier / Färglitografi 13566622

nr 1356 6622

Axel Olson

(1899-1986), Sverige

Färglitografi, Axel Olson (1899-1986), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Motivet: 21x29cm

Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 26 oktober 2020
kl 18:17:50

Axel Olson

Läs mer om Axel Olson