KONST / Litografier / Färglitografi 13431020

nr 1343 1020

Attie Brahme

(1916-2003), Sverige

Färglitografi, Attie Brahme (1916-2003), Sverige. Signerad, numrerad 14/100, Mariatorget. Motivet: 35x52 cm

Anna-Kristina (Attie) Brahme, svensk bildkonstnär född 1916, död 2003.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 24 augusti 2020
kl 19:20:37

  • Tema
  • 24 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Attie Brahme

Läs mer om Attie Brahme