KONST / Litografier / Färglitografi 12757343

nr 1275 7343

Albin Amelin

(1902-1975), Sverige

Färglitografi, Albin Amelin (1902-1975), Sverige. PT, signerad. Hamn. Motivet: 55x70 cm

Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

400 kr

måndag 16 september 2019
kl 19:25:45

Albin Amelin

Läs mer om Albin Amelin