KONST / Litografier / Färglitografi 13666134

nr 1366 6134

Albert Johansson

(1926-1998), Sverige

Färglitografi, Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition. Signerad och numrerad 83/260, daterad -76. Oramat löst blad. Motivet: 37x50 cm

Albert Johansson, svensk målare född 1926, död 1998.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 14 december 2020
kl 19:18:57

12/12 21:32:31 1      Vinnande bud

Albert Johansson

Läs mer om Albert Johansson