KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13392246

nr 1339 2246

Sten Eklund

(1942-2009), Sverige

Färgetsningar, 2 st, Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Signerad, numrerad PT I/V, daterad 1981, del av svit, oramade lösa blad, etsning + handkolorering, bladets mått: 50x40 cm

Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 3 augusti 2020
kl 19:42:07

3/8 14:02:57 1      1.000 kr
3/8 19:07:11 2      Vinnande bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Sten Eklund

Läs mer om Sten Eklund