KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13036136

nr 1303 6136

Sten Eklund

(1942-2009), Sverige

Färgetsning, Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Signerad, numrerad PT II/V. Handkolorerad etsning. Oramat löst blad. Motivet: 11x8 cm

Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 27 januari 2020
kl 19:35:30

21/1 18:05:07 1      Vinnande bud
23/1 22:47:17 1      Vinnande bud

Sten Eklund

Läs mer om Sten Eklund