KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13162030

nr 1316 2030

Sten Eklund

(1942-2009), Sverige

Färgetsning, Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Del av svit (stående piccolo), 1981. Signerad, numrerad 6/50. Etsning + handkolorering. Motivet: ca 11x8 cm, bladets mått: ca 50x40 cm, oramat löst blad

Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .

Utrop:

1.000 kr - 1.500 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 13:14:40)
Uppdatera
Visning

fredag 27/3, lördag 28/3, söndag 29/3 och måndag 30/3

Auktionen
avslutas:

måndag 30 mars kl 19:05:09

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Sten Eklund

Läs mer om Sten Eklund