KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12847028

nr 1284 7028

Leonardo Cremonini

(1925-2010), Italien

Färgetsning, Leonardo Cremonini (1925-2010), Italien. "Le peintre". Signerad, numrerad 27/99, daterad 1968. Motivet: 41x32 cm

Leonardo Cremonini, italiensk bildkonstnär född 1925, Bologna, Italien, död 2010, Paris, Frankrike.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 28 oktober 2019
kl 20:37:42

Leonardo Cremonini

Läs mer om Leonardo Cremonini