bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 10302202



*

nr 1030 2202


Lennart Glemme

(f. 1927), Sverige


Etsningar, 3 st, Lennart Glemme (f. 1927), Stockholmsmotiv


Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.

Utrop:

600 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 april 2016
kl 18:44:01


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/4 14:40:53 1      150 kr
5/4 19:07:44 2      250 kr
11/4 16:35:49 3      600 kr
11/4 16:47:04 2      600 kr
11/4 16:47:04 3      600 kr (Budbetjänt)
11/4 16:47:26 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Lennart Glemme

Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.

Läs mer om Lennart Glemme
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik lennart glemme motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 5695 Etsning
    Hasegawa, 4 / 110. Signerad, 59x48 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 feb kl 19:19
  • 5605 Etsning
    John-Erik Franzén (f. 1942), Sverige. Bli, Signera..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 feb kl 19:33
  • 5268 Etsning
    Lisa Larsson-Sundling (f. 1956), Sverige. "Ett slä..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 feb kl 20:52
  • 3549 Etsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. 1979. Sig..//
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 feb kl 18:59
  • 5083 Etsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 feb kl 19:54
  • 5079 Etsning
    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Rovor. Si..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 feb kl 18:34




Ladda ner broschyr