KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 13027014

nr 1302 7014

Erik Ekroth

(1883-1954), Sverige

Etsningar, 8 st, Erik Ekroth (1883-1954), Sverige. Stockholmsmotiv, oramade lösa blad, 2 st inramade. Signerad. 15x11-15,5x22.

Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 20 januari 2020
kl 19:36:19

  • Tema
  • 20 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Erik Ekroth

Läs mer om Erik Ekroth