KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12756113

nr 1275 6113

Louis Sparre

(1863-1964), Sverige

Etsning, Louis Sparre (1863-1964), Sverige. Stockholm från Kastellholmen. Signerad, daterad 1927. Motivet: 13x19 cm

Louis Sparre, svensk målare född 1863, död 1964.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 16 september 2019
kl 20:56:45

Louis Sparre

Läs mer om Louis Sparre